خرید آنلاین


مقاله اي در باب مزاياي آموزش مکاتبه ای

مطلب زير چکيده اي از مطالب منتشر شده پيرامون مزاياي آموزش: مقاله اي در باب مزاياي آموزش مکاتبه ای بوده که شامل نکات و اطلاعات قابل توجهي درباره ي مزاياي آموزش مکاتبه ای است. اين مطلب در جهت آشنايي بيشتر کاربران با مزاياي آموزش مکاتبه ای توسط مرکز آموزش مجازي من گردآوري شده است.

مزاياي آموزش مکاتبه ای

امروزه با پيدايش آموزش مکاتبه ای ديگر تصورات قبلي نسبت به تهيه جا و مکان براي تحصيل و آموزش مجازي از بین رفته است اکنون با به صحنه آمدن دانشگاهها و مراکز آموزش مجازي ديگر نيازي به ترک منزل و صرف هزينه گزاف براي مسافرت و اسکان نيست و هر فردي در هر زمان و مکاني مي تواند از اين امکانات استفاده نمايد افزون بر آن، ساعات شروع و خاتمه کلاسها ثابت نيست و دانشجويان در هر زمان ميتوانند سر کلاس حضور پيدا کنند يکي از نکات مهمي که در اين آموزش مطرح است آزادي عمل در انتخاب موضوع و سر فصل هاي مورد علاقه افراد است.

به طور کلي مي توان اين مزايا را به صورت زير بر شمرد.

1-عدم نياز به حضور فيزيکي استاد در کلاس درس

از آنجا که در اين نوع سیستم آموزش از طریق کامپیوتر انجام مي شود لزومي به حضور فيزيکي مدرس و فراگير در کلاس نيست . تنها کافي است فراگير از طريق يک کامپيوتر از منزل به دانشگاه مجازي متصل شود یا از طریق تهیه ی پکیج های آموزشی ،آموزش خود را ببیند .اين امر خود سر منشا مزاياي ديگري است چراکه با اين اوصاف ديگر نياز به صرف هزينه براي ساختمان سازي نخواهد بود. از سوي ديگر در شهرهاي بزرگ منجر به کاهش رفت و آمد درشهر و کمتر شدن ترافيک شهري و آلودگي هوا مي شود.

2- عدم محدود شدن کلاس درس به زمان خاص

هر چند که اين سيستم آموزشي از تکنولوژي هاي کنفرانس از راه دور و مانند آن که نياز به حضور در پشت کامپيوتر  زمان خاص دارد پشتيباني مي کند ولي قسمت اعظم اين سيستم مبتني بر دروسي است که در هرزمان فراگیر اراده کند میتواند به واسطه CD آموزشی دروس خود را فرا گیرد این سیستم برای افراد شاغل که وقت آزاد محدودی برای تحصيل دارند کاملا مناسب است.

3- کیفیت بالای ارایه دروس

در آموزش واقعي درس توسط يک مدرس ارايه مي شود که اين امر مطلوب نيست ، چرا که کيفيت مطالب ارايه شده در کلاس به پارامتر هاي زيادي مانند وضعيت روحي مدرس، گرما و سرماي محيط کلاس و ... که مي تواند تاثير منفي داشته باشند، بستگي دارد  ولي در امر آموزش مکاتبه اي اين مشکلات وجود ندارد . در اين نوع آموزش دروس توسط تيم هاي مجرب آماده مي شوند و با استفاده از تکنولوژي هاي مدرن و متنوع چند رسانه اي به نحو مطلوبي ارايه مي شوند در ضمن فراگير مي تواند به کرات مطالب ارايه شده در جلسه خاصي را مشاهده کند و از اين لحاظ کيفيت آموزش بهبود مي يابد.

4- پشتيباني از تعداد زيادي فراگيردر يک درس

در آموزش واقعي معمولا به خاطر محدوديت هاي کلاس ها و همچنين به خاطر بازدهي اين مشکل وجود دارد که ممکن است فراگيران آن  به خاطر تکميل ظرفيت نتوانند در دروس ثبت نام کنند.اين مشکل طبعا در آموزش مکاتبه ای وجود ندارد و فراگيران ثبت نام شده در يک کلاس يا در يک درس مي توانند هزاران نفر باشند .

5-دسترسي به کتابخانه هاي ديجيتالي

در اين نوع کتابخانه ها ديگر نيازي به برگرداندن کتاب نمي باشد زيرا ما مطالب مورد نظر خود را جستجو مي کنيم و با سريع ترين سرعت ممکن به آنها دست مي يابيم . در کتابخانه هاي معمولي امکان فرسوده شدن کتاب ميباشد.

در مرکز اموزش مجازی من پکیج های آموزشی شامل فایل های pdf، power point و نسبت به دوره ی اموزشی فایل صوتی و یا فیلم های کمک آموزشی قرار می گیرد.